Najważniejsze narzędzie w terenie

Posted on

Nóż do survivalu

Wiele osób, które nazywają się survivalowcami uważa, że to właśnie nóż jest narzędziem najważniejszym do pracy w terenie. Oczywiście na pierwszym miejscu powinno się stawiać własne dłonie oraz rozum. Warto jednak mieć ze sobą ostrze, które w żadnym momencie, nawet tym krytycznym nas nie zawiedzie. Jeśli wybieramy się na wędrówkę, to niezależnie od tego czy będą to góry, jezioro czy też las powinniśmy ze sobą wziąć nóż. Nóż w terenie jest w zasadzie czymś ważniejszym niż narzędziem. W terenie nóż jest przyjacielem najlepszym. Musimy jednak wybrać dobry nóż. Nóż to przedmiot bardzo osobisty i bardzo często wiąże się z nim emocjonalna więź. Niektóre osoby nawet nadają mu imię.

Obecnie na topie są bardzo duże noże. Mowa o kukri, maczetach czy też o dużych nożach ze stałą głownią. Wszelkie noże o dużych rozmiarach nadają się na różnego rodzaju obozy. Tam właśnie każdy uczestnik tworzy grupę oraz może się czuć w miarę bezpiecznie. Chodzenie jednak z dużym nożem, który jest przytwierdzony w bardzo widocznym miejscu jak pasek, łydka czy też cholewa buta po polskich bezdrożach i drożach jest raczej nie najlepszym pomysłem.

Podczas wędrówek bardzo często jesteśmy zmuszeni łapać stopa w nocy czy też pozyskiwać żywność od mieszkańców lokalnych. Warto zatem zastanowić się, który nóż w takich wypadkach będzie nożem najlepszym. Oczywiście powinniśmy pokusić się o zapoznanie z parametrami poszczególnych noży. Poradzić możemy się fachowców. Z pewnością są to osoby, które pracują w sklepach z wyposażeniem taktycznym. Wybór jest ogromny zatem możemy mieć ogromny problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Nie obawiajmy się jednak zbytnio, ponieważ na pewno kupimy możliwie najlepszy nóż. Wszystko jest zależne od tego jakim konkretnie budżetem dysponujemy. Wiadomo, że możemy kupić noże survivalowe w wysokiej cenie, ale także możemy kupić nóż w cenie przystępnej. Oczywiście różnią się one parametrami. Nie każdy jednak potrzebuje najlepsze egzemplarza.

Obraz Rastislav Zvolanský z Pixabay