Jaki wybrać nóż?

Posted on

Ogromne noże czy też raczej mniejsze?

Obecnie do noży bardzo popularnych należą noże ogromne. Chodzi tutaj o kukri, maczety czy duże noże ze stałą głownią. Wszelkie Noże survivalowe nadają się idealnie na obozy różnego rodzaju (harcerskie, ASG czy też survivalowe). Na obozach tego typu każdy uczestnik tworzy pewną grupę i może się w niej czuć w miarę bezpiecznie. Jednak chodzenie z bardzo dużym nożem, który jest przytwierdzony w widocznym miejscu jest chyba jednym z gorszych pomysłów. Gdy jeździmy autostopem, to musimy mieć świadomość, że z dużym nożem raczej nikt nas do swojego samochodu nie wpuści.

Także nosząc na widoku nóż za granicą możemy sobie przysporzyć wiele problemów. Bardzo dużą popularnością cieszą się także noże duże o głowni stałej. Nożami tego typu można porąbać drewno, kopać w ziemi dziury czy też robić innego rodzaju rzeczy. Wiele osób także stawia na scyzoryki pochodzące od renomowanych firm. Niektóre z nich posiadają gwarancję dożywotnią co jest naprawdę bardzo kuszące.

W scyzorykach tego typu poza ostrzem, mamy także piłkę do drewna jak i także pęsetę. Wielokrotnie zastanawiamy się nad wyborem konkretnego producenta. Kompletnie nie wiemy na jakiego się zdecydować. Co jak co, ale nie poleca się producentów targowych czy też noży wyprodukowanych przez firmy bliżej nieznane. Każda świadoma osoba powinna wychodzić z założenia, że lepiej będzie zapłacić więcej chociażby o pięćdziesiąt złotych, ale jednocześnie uzyskać pewność, że sprzęt przez nas wybrany nas nigdy nie zawiedzie. Nóż survivalowy kupowany na targu będzie wątpliwej jakości. Lepiej jest troszkę dołożyć i cieszyć się nim przez dłuższy okres czasu. Czasami słabej jakości nóż nie wytrwa nawet jednej naszej wyprawy. Nie kupujmy tego rodzaju noży, ponieważ wcześniej czy też później będziemy żałować swojej zakupowej decyzji. Każdy nóż wcześniej dokładnie sprawdzamy. Co więcej musimy także sprawdzić konkretnie danego producenta. Powinniśmy zapoznać się zarówno z wadami jak i także z zaletami konkretnego sprzętu.

Obraz autorstwa Hanjörg Scherzer z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...