Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie noża?

Posted on

Mocowanie ostrza oraz kształt ostrza

Gdy decydujemy się na zakup noża o survivalowym charakterze, to należ wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów, które zupełnie nie występują wśród innych noży. W tym miejscu warto chociażby wspomnieć o samym sposobie mocowania ostrza oraz jego kształcie. Czym się powinny charakteryzować cechy, aby sprawdziły się najlepiej w bojowych warunkach?

Noże taktyczne posiadać mogą ostrze o stałym mocowaniu lub też o mocowaniu składanym. W zasadzie to na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że składany nóż będzie dużo lepszym wyborem. W końcu po złożeniu jest o wiele mniejszy. Do tego waży mniej oraz jest także poręczniejszy. Powinien zatem być doskonały w warunkach właśnie survivalu. Jest to ogromny błąd. Noże składane po pierwsze są stosunkowo o wiele bardziej awaryjne – posiadają system skomplikowany uwalniania ostrza. Do tego posiadają mniejsze oraz gorzej zamocowane ostrze. Sprawia to, że traci ono na swojej jakby uniwersalności. Wybierając taktyczny nóż musimy wziąć pod uwagę nóż o stałym ostrzu. On się charakteryzuje ostrzem o sporem wytrzymałości oraz o dużej wielkości.

Jednak nie mniej ważne od samego mocowania ostrza jest także jego kształt. W tym wypadku wyróżnić należy w zasadzie dwa modele. Chodzi o ostrze zakrzywione oraz o ostrze proste. Różnica pomiędzy nimi tkwi w sporych ułatwieniach, które oferują sobą. Zakrzywiony nóż nadaje się doskonale do oprawiania oraz także oskórowania zwierzyny. Jednak jeśli nie planujemy wykonywać myśliwskich prac, to prosty nóż będzie w zupełności wystarczający do wszelkich zadań pozostałych. Okazuje się także, że dobry jakościowo nóż wcale nie musi być bardzo drogi. W przystępnej cenie naprawdę kupimy dobry nóż. Nie powinniśmy jednak podejmować pochopnie decyzji. Czasami przy spontanicznych zakupach kupimy coś, czego nie do końca potrzebujemy oraz z czego do końca nie będziemy zadowoleni. Takich sytuacji raczej powinniśmy unikać. Pamiętajmy o tym.

Obraz autorstwa Michi-NordlichtPixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...