Jak ostrzyć noże survivalowe?

Posted on

Wszystko o nożach survivalowych

Noże survivalowe mają to do siebie, że się tępią z czasem i w związku z tym tracą na swojej wartości. Nikomu raczej tępy nóż nie jest potrzebny. Dlatego też sprawdźmy jak noże to możemy swobodnie naostrzyć? Ostrzenie noża jest obowiązkiem. Dzięki tej czynności nóż się staje ponownie przydatny i zaczyna spełniać swoją rolę.

Nóż survivalowy jest sprzętem najważniejszym każdego survivalowca. Bez noża odpowiedniego trudno jest sobie poradzić w dosyć trudnych warunkach. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni nóż do potrzeb własnych, jak i także musimy dbać o swój nóż w okresie eksploatacji. Ostrzenie survivalowego noża jest bardzo ważną czynnością, którą powinien umieć wykonywać każdy z survivalowców. Nóż, który jest przeznaczony do survivalu, nie musi być wcale piękny. Musi być poręczny oraz wykonany z dobrej stali. Nóż ten także musi być nożem, który nas nie zawiedzie w chwilach próby.

A jaki będziemy potrzebować sprzęt do ostrzenia nożna przeznaczonego na wyprawy survivalowe? Kupując dla siebie nóż survivalowy w odpowiednim sklepie, to od razu zakupić możemy do niego specjalną oraz porządną osełkę czy też cały ostrzący zestaw. Przy ostrzeniu noża bardzo ważne są także nasze manualne zdolności, ale o wiele pracę nam ułatwi posiadanie sprzętu odpowiedniego do ostrzenia suvivalowego noża.

Ostrzyć możemy w domu, przed wyjazdem w teren, ale czasami się zdarza, że jesteśmy zmuszeni do naostrzenia noża w dosyć trudnym terenie. Dlatego też osełkę do ostrzenia czy też odpowiedni zestaw powinniśmy mieć przy sobie razem z nożem, ponieważ nic w terenie z tępym nożem survivalowym nie zrobimy. W terenie spróbować możemy ostrzenia noża przy pomocy kamienia znalezionego lub też kawałka skały, jednak posiadacza dobrego i markowego noża, podczas ostrzenia tego typu spotkać może wiele niepotrzebnych oraz także niezaplanowanych przygód. Ostrzałkę oczywiście możemy zakupić w sklepie, w którym kupujemy dla siebie nóż survivalowy. Nie jest to drogi przedmiot, a na pewno przydatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...