Jak wybrać odpowiedni nóż taktyczny?

Posted on

Noże survivalowe, myśliwskie i taktyczne od Specshop czy bojowe to akcesorium bardzo przydatne i potrzebne czy zarówno dla wędkarzy czy myśliwych lub dla osób, które lubią wycieczki po lesie .Wszystkie noże różnią się najczęściej wielkością i rodzajem produkcji, ale bez względu na to, wszystkie muszą spełniać określone standardy. Noże taktyczne stanowią odrębną kategorię, gdyż występują w różnych typach i znajdują zastosowanie w różnych sferach działalności człowieka. Noże taktyczne są bronią uniwersalną, a ich specyfika polega na tym, że połączono w nich technologie noży domowych i wojskowych. Dzięki tej zasadzie noże te mogą być wykorzystywane do różnych celów.

Ponieważ noże te były intensywnie używane w czasie wojny, uważano, że długi nóż jest najlepszym nożem. Powodem tego było to, że w przypadku ataku, długi nóż dawał przewagę jego właścicielowi, gdyż dzięki swoim rozmiarom łatwiej było trafić przeciwnika. Z czasem jednak zaczęto coraz rzadziej używać długich noży, ponieważ oprócz tego, że były niewygodne, to jeszcze dużo ważyły i trudno było się nimi posługiwać. Długie noże zostały zastąpione przez broń palną, ponieważ wraz z pojawieniem się broni palnej nie było potrzeby ciągłej walki z wrogiem w zwarciu.

Wymagania dla noża taktycznego

Jak już wspomniano, istnieje wiele wymagań dotyczących konstrukcji noży taktycznych. Oprócz wysokiej jakości materiału, z którego wykonane jest ostrze i rękojeść, należy również zwrócić uwagę na cechy konstrukcyjne. Nóż taktyczny musi być wygodny i pewnie trzymać się w dłoni, a rękojeść musi być do tego odpowiednio zaprojektowana. Aby zapobiec ześlizgiwaniu się dłoni z rękojeści noża, ważne jest, aby na rękojeści znajdował się specjalny ogranicznik, który zapobiega ześlizgiwaniu się dłoni z rękojeści podczas używania noża.

Klasyfikacja noży taktycznych

Pierwszy nóż taktyczny pojawił się dawno temu, nawet starożytni Grecy i Rzymianie używali noży, które można uznać za taktyczne. Główną cechą takich noży można uznać za fakt, że są one uniwersalne, takie noże mogą być używane przez sportowców, turystów, myśliwych, ekstremistów, wojskowych i tak dalej. W zależności od przeznaczenia noża, mogą być klasyfikowane w następujący sposób:

  • noże specjalnego przeznaczenia;
  • noże survivalowe;
  • noże do rzucania;
  • noże bojowe;
  • noże składane.

Niezależnie od rodzaju i przeznaczenia noża, istotne jest, aby był on mocny, trwały, ergonomiczny, wygodny i wydajny. To właśnie na podstawie tych czynników należy wybrać broń dla konkretnej osoby, ponieważ każdy z nich ma swój własny cel. Istnieją specyficzne wymagania dla poszczególnych typów noży i ważne jest, aby je znać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...