Noże survivalowe, taktyczne i myśliwskie

Posted on

Dobry nóż jest podstawowym wyposażeniem każdego entuzjasty survivalu, myśliwego, czy wędkarza. Nóż przydaje się w każdej sytuacji, a zwłaszcza w takiej, która wymaga szybkiej reakcji i precyzji. Wybierając się na wyprawę warto zaznajomić się z rodzajami noży – do czego się nadają, a do czego nie należy ich używać i wybrać odpowiedni do naszych potrzeb. Szeroki wybór noży dostępnych na rynku daje nas możliwość doboru do warunków i potrzeb (więcej).

Noże survivalowe

Noże survivalowe przydadzą się tym, którzy samodzielnie będą przebywać w trudnych warunkach w lesie, w górach lub na campingu. Nóż survivalowy z pewnością przyda się osobie, która planuje spędzić trochę czasu na łonie natury. Nóż survivalowy jest wielofunkcyjny, żeby mógł spełniać wiele zadań – od przecięcia żyłki, wypatroszenia ryby, po wbijanie, rąbanie i piłowanie. Noże survivalowe z wyższej półki wyposażone są w kompas czy krzesiwo umieszczone w rękojeści, które stają się użyteczne w wielu sytuacjach. Dzięki różnorodności nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie coś dla siebie.

Noże myśliwskie

Oprócz broni na polowaniach trzeba mieć ze sobą dobrej jakości nóż myśliwski. Wieloletnia tradycja polowań pozwoliła opracować nóż spełniający wysokie standardy pracy z mięsem. Nóż dla myśliwego powinien być przede wszystkim wytrzymały i dobrze ciąć, dlatego warto zwrócić uwagę przy kupnie na materiały wykorzystane do produkcji noża.

Noże taktyczne

W momentach, w których nie ma miejsca na błąd, przydają się noże taktyczne, więc nie bez powodu są wyposażeniem wojskowym. Charakteryzują się przede wszystkim lekkością, wytrzymałością, niezwykle ostrym ostrzem oraz niezawodnością. Z pewnością świetnym atrybutem jest również fakt, że świetnie leżą w dłoni, co zwiększa ich precyzję. Współcześnie przy produkcji noży wykorzystywane są materiały i techniki, które pozwalają połączyć wysoką wytrzymałość z niewielką wagą. Dodatkowo nóż nawet poddany długotrwałej wilgoci i nieczyszczony wciąż zachowuje swoje właściwości i spełnia swoje funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...