Dla kogo nóż taktyczny?

Posted on

Noże survivalowe, myśliwskie i taktyczne są obecnie bardzo popularnymi akcesoriami (które możesz kupić tutaj: https://www.specshop.pl/pol_m_Noze-247.html). Współczesne taktyczne noże czerpią bardzo mocno z kultury wschodu, co widać po nożach z ostrzami w typie Tanto. Wszystkie noże taktyczne wyróżniają się łatwością, z którą zadawać można obrażenia przeciwnikowi. Oczywiście samych systemów walki nożem jest sporo, jednak jest to wspólna cecha, którą posiadają taktyczne noże, czy też noże bojowe. Widzimy to na przykładzie wyposażenia przyjętego na użytek każdej armii, od czasów Imperium Rzymskiego po jednostki specjalne. Każdy taki nóż ma głownię zbliżoną bezpośrednio do piki lub też włóczni, a więc jest przeznaczony z natury do zadawania wszelkich pchnięć.

Dużą popularnością cieszą się noże taktyczne sprężynowe. Jest to kategoria specyficzna. Najczęściej spotykamy noże wojskowe, czy też noże bojowe, które posiadają głownię stałą. Cecha ta sprawia, że taktyczny nóż wymaga przymocowania do nogi, plecaka, czy też kamizelki. W sytuacjach określonych jest niezbędna możliwość złożenia noża oraz schowania go tak, aby nie był on od razu widoczny przez przeciwnika. Nóż taktyczny sprężynowy spełnia te wszelkie założenia. Jednocześnie dając możliwość ukrycia ostrza w samej rękojeści, a do tego jego błyskawiczne wyciągnięcie go oraz posłużenie się nim defensywnie oraz ofensywnie.

Także dla cywili

Noże taktyczne z racji na swój charakter są przeznaczone na użytek mundurowych służb, a szczególnie policji i wojska. Oczywiście taktyczne noże mają bardzo wielu zwolenników wśród cywili. Pasjonaci militariów oraz także kolekcjonerzy doceniają na pewno charakter agresywny noży bojowych, oraz ich przydatność nie tylko w sytuacjach, które są związane z walką, a także do innych, zastosowań bardziej pokojowych, jako noże survivalowe lub bushcraftowe. Samo pojęcie taktycznych noży survivalowych to dosyć abstrakcyjne określenie, jednak w rękach rzeczywiście dobrego survivalowca można śmiało powiedzieć, że taktyczny nóż staje się taktycznym nożem survivalowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...