Noże myśliwskie i taktyczne

Posted on

Myślałeś może o tym, by zaplanować sobie typowy męski wypad, z dala od szarej rzeczywistości i trosk dnia codziennego? Z dala od cywilizacji – tylko Ty i przyroda? Jest to świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu wolnego, a kontakt z naturą oczyszcza głowę ze zbędnych myśli i świetnie poprawia samopoczucie. Decydując się na taką wyprawę, musisz pamiętać o zabraniu ze sobą kilku sprzętów, a podstawowymi będą na pewno noże survivalowe, myśliwskie i taktyczne.

Specyfika noży

Oprócz noży kuchennych, wyróżniamy oczywiście inne, typowe do działania w terenie. Jednym z wielu ich rodzajów będą noże survivalowe, które są niezbędnym elementem wyposażenia każdego, kto myśli o survivalu czy bushcrafcie. Są to narzędzia, dzięki którym przyrządzimy jedzenie, rozpalimy ognisko czy zbudujemy schron. Noże survivalowe często posiadają kompaktowy zestaw survivalowy, który ułatwia przetrwanie na trudnym terenie.

Innym rodzajem noży będą noże myśliwskie. Jeśli łączysz survival z polowaniem, to taki rodzaj będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Pozwolą one na łatwiejsze oprawianie i patroszenie zwierząt. Wybierając ten rodzaj ostrz, zwróć uwagę z jakiego materiału są one wykonane, gdyż nóż taki musi być niezwykle ostry, wytrzymały i wykonany ze stali nierdzewnej, odpornej na wysokie temperatury. Dodatkowo warto też kierować się kształtem rękojeści, by dobrze leżała w dłoni, dzięki czemu oprawianie zwierząt nie będzie zbytnio męczyło ręki.

Noże taktyczne to grupa noży z chowaną głownią. Dzięki takiemu rozwiązaniu ich gabaryty są małe, przez co z łatwością schowamy je w kieszeni, lub dzięki specjalnym klipsom – przy pasku. Ich zaletą jest również natychmiastowe użycie noża – co szczególnie przydaje się w sytuacjach nagłych, niespodziewanych.

Jaki nóż wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego noża, należy przede wszystkim pomyśleć jakiego typu będzie nasza wyprawa survivalowa. Bez wątpliwości pozostaje fakt, iż kupując odpowiedni nóź należy kierować się tym, aby materiały, z których będzie wykonany, były najwyższej jakości. Dzięki temu ostrze wytrzyma wysokie temperatury, nie złamie się w najmniej odpowiednim momencie i nie pordzewieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...